ADSL

ADSL (англ. Asymmetric Digital Subscriber Line) — технологія широкосмугового доступу, яка дозволяє зробити із повільної аналогової телефонної лінії швидкісну цифрову лінію.
 
Простота встановлення, вільний телефон, висока швидкість прийому/передачі даних і висока якість лінії — це головні переваги такого з'єднання.
 
ADSL призначена для високошвидкісного доступу до мережі Інтернет. ADSL може бути найкращим рішенням для недостатньо завантажених Інтернет-серверів, через які 5-20 комп'ютерів офісу виходять в Інтернет.
Вартість послуг ADSL звичайно набагато нижча, ніж інших систем цифрового зв'язку.

Переваги ADSL

Головна відмінність постійного доступу від комутованого в тому, що Ваш комп'ютер підключений до мережі Інтернет постійно.
 
Відповідно, щоб переглянути електронну пошту або ж зайти на будь-який сайт, Вам не потрібно додзвонюватись до модемного пулу провайдера.
 
Якщо Ви мандруєте в мережі Інтернет за допомогою комутованого доступу, то Ваш телефон буде зайнятий. І, навпаки, якщо по телефону хтось розмовляє, Ви не зможете вийти в Інтернет.
При використанні ADSL, телефон залишається вільним. Ви можете одночасно працювати в мережі Інтернет і розмовляти по телефону. ADSL відноситься до класу широкосмугових технологій.
ADSL2+ може забезпечувати швидкість передачі даних в напрямку абонента – до 24 Мбіт/сек., від абонента – до 3.5 Мбіт/сек.
 
Висока швидкість дозволяє комфортно працювати з Web-сайтами, швидко копіювати великі файли і документи, працювати з мультимедіа, повноцінно використовувати інтерактивні застосування.
Один канал ADSL може забезпечувати роботу в Інтернет цілої групи користувачів.
ADSL модеми випускаються с двома типами інтерфейсів: USB і 10/100Base-T.
Перші призначені для індивідуального підключення і зручні тим, що не потребують блока живлення.
 
Другі більш зручні при багатьох підключеннях і, як правило, мають вбудовані роутери. Завдяки тому, що в з'єднанні не використовується комутація телефонної мережі загального користування, яка має високий рівень шуму і перешкод, виникає значна різниця у якості ADSL і звичайної телефонної лінії.
Вірогідність помилки на лінії ADSL лінії становить 10Е-8 - 10Е-10.

Як налаштована ADSL

Чому, хоч в ADSL і в комутованому доступі використовується одна і та ж телефонна лінія, послуги зовсім різні?

Справа в тому, що телефонний дріт, який вводиться в квартиру абонента, підключений до телефонної станції, яка налаштована на прийом сигналу частотою в 4 кГц (цього достатньо для передачі голосу).

Звичайний модем просто підлаштовується під можливості телефонної мережі і має максимальну теоретичну швидкість передачі даних 56 Кбіт/сек. Але технічні можливості «мідної пари» набагато вищі, тому через неї можна передавати і отримувати дані на мегабітних швидкостях. (0-4 кГц - діапазон частот, що використовується звичайним телефоном (голос), 25,875-1104 кГц - використовуються для ADSL.)

Більш зручною для абонента є схема підключення з мікрофільтрами (сплітерами), коли модем підключається до лінії напряму, а всі телефони, факси та інші аналогові пристрої підключаються до лінії через мікрофільтри.

ADSL - практично єдина технологія, за допомогою якої можливо зробити широкополосний доступ в Інтернет масовою послугою.

У поєднанні з технологією домашньої мережі вона дозволяє зробити постійний доступ в Інтернет настільки ж розповсюдженим, яким сьогодні є комутований доступ.